Foto-expedícia Shetlandy 2020

Foto-expedícia Shetlandy 2020

Aktualizace: 11. lis 2019

V lete 2020 organizujem fotoexpedíciu na Shetlandské ostrovy. Táto expedícia je plánovaná ako LowCost - to znamená , že cieľ je fotografovanie , spoznávanie shetlandských ostrovov s ktorých si odnesiete veľa pekných fotiek a zážitkov za minimálne náklady . Nieje to žiadna luxusná dovolenka v päť hviezdičkovom hotely . Počas expedície prejdeme Shetlandy od juhu až na sever . Na Shetlandských ostrovoch som bol v roku 2018 a je to nádherne miesto kde nájdeme severské druhy živočíchov a vtákov .

Medzi hlavné fotografované druhy patrí :

  1. Alka Bielobradá / Atlantic puffin (Fratercula arctica)

  2. Sula biela / Northern gannet (Morus bassanus)

  3. Rybár dlhochvostý / Arctic tern (Sterna paradisaea)

  4. Vydra riečna / Eurasian otter (Lutra lutra)

A mnoho dalších druhov : Kulík piesočný ( Charadrius hiaticula) , Lastúrničiar strakatý (Haematopus ostralegus) , Kulík zlatý ( Pluvialis apricaria) atd ...

Expedícia je rozdelená na časti a budeme ubytovaní na viacerých ostrovoch aby sme zbytočne nestrácali čas stále cestovaním trajektom.

Ostrovy kde budeme ubytovaní :

  • Mainland

  • Yell

  • Fetlar

  • Unst

Jednú noc budeme spať vonku len tak na bezdomovca :) ale to záleží na dohode a hlavne počasí ,kto bude chcieť môže ostať na ubytovni :) Plány na expedícii sa budú meniť podľa počasia , aktuálnej situácie a hlavne dohode. Neexistuje plán ktorý by sme mali presne stanovený.

Táto expedícia nieje spravená pre veľkú skupinu za účelom zisku .. Každý účastník si hradí všetko sám.Len letenka sa kupuje skupinovo a cena je potom najlepšia pre všetkých . Na ostrovoch budeme mať auto z požičovne - náklady si rozpočítame medzi sebou . Po celkovej kalkulácii (ubytovanie , letenka , trajekty a auta) by sa cena mala pohybovať niekde okolo 800€ . Ak by mal niekto nejaké otázky tak mi napíšte a ja Vám doplním informácie ktoré potrebujete .

Termín :

3.7.2020 - 11.7.2020

Odlet - letisko Praha , ráno o 6:45 . Poobede okolo 16:00 budeme na Shetlandských ostrovoch. Preberieme si auto , ubytujeme sa. Ešte v ten deň pôjdeme fotografovať Alky Bielobradé / Atlantic puffin (Fratercula arctica) na útes ..

Takže ak má niekto záujem , neváhajte ma kontaktovať kedže je to limitované počtom ..

Do konca roku 2019 budem objednávať spoločnú letenka , po tomto dátume si už každý kupuje letenku sám. Postupne ešte doplním viac informácii .

Voľné miesta :

Obsadené všetky miesta . Možnosť sa nahlásiť ako náhradník ;)

Stravovanie:

Individuálne , v okolí sa nachádza Tesco . Takže nakúpiť sa bude dať v pohode .

Ubytovanie:

Ubytovanie je v tradičných Shetlandských domoch . Izby sú 2 a viac posteľové . Zariadená kuchyňa , sociálne zariadenia - záchod a sprcha .

Kontakt

Použitá fototechnika:

Nikon D750 , Sigma 150-600mm Sport , Nikon AF-S 300mm F/4D , statív Feisol CT-3472

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

© 2019 by  Lubomir Novak