Foto-expedícia Helgoland 2020

Foto-expedícia Helgoland 2020

Foto-expedícia Helgoland 2020 - zima . Helgoland je súostrovie v severnom mori , ktorý je súčasťou Nemecka. Súostrovie je tvorené z dvoma ostrovmi . Hlavný Helgoland a druhý Düne . Na ostrov sa dopravíme trajektom z prístavného mesta Cuxhaven . V zimnom období sa tam rodia mláďatá tuleňa - Tuleň sivý (Halichoerus grypus) a môžme tam pozorovať a fotografovať rôzne druhy vodného vtáctva - bahniaky .

Hlavný cieľ foto-expedície sú práve mladé tuleňe.Termín :

1.1.2020 - 6.1.2020


Priebeh expedície :

1.1.2020 okolo obedu , odjazd z SK - po ceste sa pozbierame všetci :) Časy odjazdu pre Vás sa stanovia podľa miesta bydliska.

2.1.2020 v ranných hodinách príjazd do Cuxhavenu o 10:00 odjazd trajektom na Helgoland . Plavba trvá okolo 3 hodín . Po príjazde na Helgoland sa ubytujeme a pôjdeme ešte na 2 hodiny popozerať a fotografovať tulene :)

3.1.2020 celý deň fotíme ....

4.1.2020 celý deň fotíme ....

5.1.2020 ráno ešte pôjdeme fotiť až do obeda . Potom sa pobalíme a o 16:00 nám ide trajekt naspäť do Cuxhavenu . V nočných hodinách cestujeme smer ČR, SK.

6.1.2020 ráno bude každý doma :)


Doprava:

Osobným autom , pôjdeme z východného slovenska Poprad - Žilina - Makov - Olomouc - Hradec Králove - Praha - Ústi nad Labem - Cuxhaven . Cesta sa upraví podľa potreby.


Cena:

Predpokladaná cena 250€ ( ubytovanie , trajekt , cesta autom ) každý si hradí všetko sám na mieste .


Takže ak má niekto záujem , neváhajte ma kontaktovať kedže je to limitované počtom ..


Voľné miesta :

Obsadené voľné miesta....


Stravovanie:

Individuálne , v okolí sa nachádza obchod . Možnosť stravovať sa v reštaurácii .Ceny sú takmer rovnaké ako v ČR alebo SK .Nakúpiť si potraviny nieje problém . Preto ani neodporúčam si brať zbytočne sebou veľa potravín.


Ubytovanie:

Ubytovanie je v apartmánoch , komplet vybavená - kuchyňa , sociálne zariadenia - záchod , sprcha


KontaktFoto-expedície:

Shetlandské ostrovy 2020

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

© 2019 by  Lubomir Novak